Uzębienie to jedna z ważnych rzeczy o które należy dbać.
Dlatego warto korzystać z usług stomatologicznych, np. i nie martwić się o zęby.

Leczenie próchnicy i skutki jej nieleczenia

dentysta brennaUbytki w zębach to częsta przyczyna dalszych problemów ze zdrowiem jamy ustnej i uzębienia.
Nieleczony ubytek próchniczy może poskutkować koniecznością wyrwania zęba, a wtedy jedyną opcją na jego odzyskanie jest bardzo droga proteza. Próchnica może też prowadzić do stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, a nawet do zapalenia okostnej, które jest bardzo niebezpieczne dla życia. Leczenie zaawansowanej próchnicy w danym zębie wykonuje się jak leczenie kanałowe, ale tylko jeżeli doszło do stanu zapalnego nerwów w danym zębie. Ten zabieg jest również nie porównywalnie droższy od zwykłego uzupełnienia ubytku specjalnym materiałem światłoutwardzalnym.

Leczenie protetyczne i korony

dentysta brenna Leczenie protetyczne to ostatnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne.
Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe.

Najtwardszym obecnie dostępnym materiałem jest cyrkon i takie korony mają trwałość nawet do 20 lat. Mniej trwałe materiały ceramiczne mogą się szybciej wyszczerbiać i niszczyć niż ich droższe odpowiedniki.

Dla niektórych materiałów przewiduje się trwałość na poziomie 5 lat.

Warto więc dobrze przemyśleć jaka opcja będzie dla ans najlepsza. Ogólnie najczęściej warto wybrać droższą opcje i nie przejmować się wymianą przez długie lata.

Prywatne leczenie zębów

Prywatnie czy publicznie? Leczenie u dentysty może być drogie w prywatnych przychodniach dlatego część ludzi korzysta z publicznej opieki zdrowotnej.

Ma to jednak swoje wady, często dentyści obsługujący klientów z kasy chorych mają przestarzały sprzęt, a lista dofinansowanych zabiegów i materiałów jest dość mała. Licząc na leczenie w najnowszych standardach niestety trzeba udać się do dobrej prywatnej poradni dentystycznej.

Co prawda wydamy więcej, ale w perspektywie czasu oszczędzimy sobie na kolejnych wizytach i prawdopodobnie bólu.

Oczywiście są wyjątki od reguły w obu przypadkach..

Widok do druku:

dentysta brenna