Dobre to ważna sprawa, aby w naszej dokumentacji budowy nie nie pojawiły się błędy, które bywają kosztowne. Krótko o geodezji.

Formalności podczas budowy domu

geodezyjna obsługa inwestycji malborkWiększość osób realizację marzeń o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego zaczyna od poszukiwania odpowiedniej działki w atrakcyjnej okolicy.
Dopiero po zakupie ziemi zaczynamy myśleć o tym, jak powinien wyglądać nasz dom i wyborze projektu uwzględniającego wszystkie potrzeby naszej rodziny.

Zanim jednak przystąpimy do nieco bardziej konkretnych działań, a więc budowy, musimy dopełnić kilku formalności i przede wszystkim zdobyć niezbędne pozwolenia.

W tym celu musimy zatrudnić geodetę, który wykona mapę przeznaczoną do celów projektowych ? w przeciwnym razie nie otrzymamy pozwolenia na budowę.

Z usług geodezyjnych trzeba będzie skorzystać również później, np.

podczas przenoszenia projektu architekta na działkę, a także w czasie wytyczania przyłączy, albo poprowadzenia nowych sieci.

Zgłaszanie prac geodezyjnych przez...
Internet!Zgłaszanie projektów zmian w mapkach, czy nowe mapki kiedyś odbywało się w urzędzie.
Teraz jednak w dobie komputeryzacji i informatyzacji zaczęto wdrażać systemy internetowego zgłaszania zmian. Wygodne i proste rozwiązanie pozwala na szybszy przepływ informacji oraz na łatwe sprawdzenie statusu naszych projektów w systemie, co również ułatwia pracę.

Takie rozwiązanie jest wygodne również dla urzędników i interesantów, którzy nie musza już zgłaszać projektów osobiście.

Encyklopedia, hasło: Geodezja w Polsce

geodezyjna obsługa inwestycji malbork
Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których słowa geodezja używa się do określenia dziedziny wiedzy i techniki związanej z pomiarami małych powierzchni (geodezja szczegółowa). W większości krajów Europy zachodniej termin geodezja zarezerwowany jest wyłącznie dla nauki zajmującej się pomiarami dużych obszarów i całej Ziemi.
Zadania zarezerwowane dla geodezji szczegółowej określane są tam mianem miernictwa. Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego, jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja.
Dodane: 26-08-2016 11:30

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Malbork Sztum